Hlavní stránka O nás Aktuality Jaro v Hořovicích – macešky a petrklíče v akci

Jaro v Hořovicích – macešky a petrklíče v akci

26.2.2015

Jaro v Hořovicích – macešky a petrklíče v akci Pro blížícící se jaro jsme pro vás připravili na naší prodejně květin v Hořovicích speiální jarní akci. Za zvýhodněnou cenu můžete koupit macešky a petrklíče. Tak neváhejte a přijďte se naladit na jaro do našich květinových prodejen.

Maceška - Violka za 15 Kč

Maceška zahradní patří mezi nejznámější a nejprošlechtěnější druhy dvouletek. Velké květy často s výraznou tmavou skvrnou se na nás usmívají z parků, zahrad, nádob i hřbitovů. Barva květu: bílá, tmavě hnědá, krémová, růžová, modrá/fialová, červená, žlutá/zlatá, oranžová, zelená, dvoubarevná
Použití tohoto druhu macešky je velmi široké. V parcích a zahradách se objevuje v nádobách i jako kobercová dvouletka na záhonech, také se hodí na hroby, do skupin s cibulovinami i do hrnků a nádob na balkony a terasy.
Je to rostlina, která snese i mírný mrazík, proto se hodí k překlenutí doby brzy na jaře nebo dloho na podzim, kdy nám ostatní kvetoucí rostliny venku namrznou.

Petrklíče za 25 Kč

Petrklíče v akci za 25 Kč - květiny HořoviceŘíká se jí primule, prvosenka nebo také petrklíč. Je známo, že petrklíč patří k poslům jara. I když petrklíče rozkvétají ve volné přírodě, lze je pěstovat i na zahradách, kde je pěstitelé pěstují pro jejich krásný květ. Petrklíč se však také pěstuje jako hrnková květina. Doma vám petrklíč pokvete od ledna po květen, pak ji můžete přenést na svou zahradu.Petrklíč je trvalka, kterou můžete pěstovat u obrub chodníku, na skalce, poblíž vodních ploch, ale také i v různých nádobách. Existuje mnoho kultivarů.

 

autor: květiny Hořovice  |   sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Sdílet na FacebookSdílet na Google+
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.